czwartek, 16 sierpnia 2012

Ile rat?

Oferta banków i wszystkich instytucji pozabankowych jest tak szeroka, że trudno jest się nie skusić na jakieś kredyty. Teraz nie musimy już odkładać gotówki na wymarzone wakacje lub też na zakupy od ręki bez zbędnych formalności możemy spełniać te marzenia. Żeby jednak kredyty nie były zbyt drogą inwestycją musimy przestrzegać kilku zasad.

Bardzo ważną kwestią ilość wybieranych rat, to ma ogromny wpływ na ostateczny koszt kredytu. Oczywiście im sumy kredytowe są mniejsze tym miesięczne raty także powinny być ograniczone do minimum. Załóżmy, że kupujemy nowy telewizor za niewielką kwotę nie przekraczająca dwóch tysięcy złotych, w tym przypadku kredyty nie powinny być rozkładane na trzydzieści rat bo bank za dużo na nas zarobi.

Sytuacja jest całkiem inna gdy chcemy zaciągnąć kredyty długoterminowe, wtedy nie możemy ograniczyć się do zaledwie kilku rat bo nasze miesięczne zarobki nie pozwoliłby nam na taką spłatę. Spore sumy kredytowe muszą być rozkładane na rozsądne liczbę rat, należy także zaznaczyć ze lepiej jest wybierać raty malejące. To na początku może się okazać dużym obciążeniem jednak takie kredyty są po prostu tańsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz